Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje 2020.

Dana, 17. studenog 2020. djeca i odgojiteljice Dječjeg vrtića TRAVNO, objekti B.Magovca 10, B.Magovca 105, Kopernikova 2, priključila su se obilježavanju Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Tom prigodom s djecom se, na njima primjeren način, razgovaralo o događanjima u gradu heroju. Djeca su u vrtiću izradila hrvatske zastave, crtali simbol Vukovara - VODOTORANJ.

Na taj način izrazili su duboko poštovanje stradalima i odali počast svima koji su herojskom obranom omogućili utemeljenje suvremene hrvatske države.

Na kraju su svi zajedno otišli ispred vrtića gdje su zapalili svijeću u sjećanje na sve žrtve Domovinskog rata.

DETALJNIJE - OVDJE